Flyr begjært konkurs

Onsdag morgen 1. februar 2023 ble Flyr begjært konkurs. Hvis du ikke får den servicen som er betalt for, kan du opprette en reklamasjon under årsaken «vare/service ikke mottatt». Reiseforsikring vil ikke dekke for konkurs.

Kjøp foretatt direkte hos Flyr:
Dersom du har foretatt et kjøp direkte hos Flyr skal du først forsøke å få erstatning via reisegarantifondet innen saken kan opprettes.
Hvis det kun er kjøpt en flyreise vil ikke dette være dekket av det norske reisegarantifondet. Dette skal noteres på reklamasjonsskjema.

Kjøp foretatt via reisebyrå eller reiseagent:
Ta direkte kontakt med reiseagent, dersom flybillett er kjøpt gjennom reisebyrå eller reiseagent. Hvis en av partene nekter, kan reklamasjonen opprettes.

Merk at reklamasjon kan kun opprettes dersom flyreisen ikke blir levert.

Beløpet kan først tilbakeføres etter datoen for når du forventet å motta flyreisen med mindre at reiseagenten har bekreftet skriftlig, at de ikke kan levere en annen flyreise til deg.

Tidsfrist: Reklamasjonen skal opprettes senest 115 dager etter avreisedato.

Øvrige dokumentasjon som må oppfylles og påføres reklamasjonsskjema:

  • Dato for forventet leveringsdato
  • Beskrivelse av servicen som ikke blir levert. F.eks.: 4 flybilletter, til og fra, ut- og hjemreise.
  • Booking nummer mm.
  • Booking bekreftelse

 

Reklamasjonsskjema